Δευτέρα, 21 Μαΐου 2018

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ


Διεξήχθησαν το Σάββατο 19 Μαΐου 2018, τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα), των τμημάτων της Σκακιστικής Ακαδημίας Πτολεμαΐδας, για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.
                                                Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΤΜΗΜΑ Β-Γ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6,0
-
ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
6,0
3.
ΤΑΪΡΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
5,0
4.
ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4,0
-
ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
4,0
6.
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
3,0
-
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
3,0
-
ΚΟΝΤΕΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ
3,0
9.
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ
2,0

ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
15,0
2.
ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
11,0
3.
ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
9,0

ΤΜΗΜΑ Ε
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ
19,0
-
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
19,0
3.
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
17,0
4.
ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
13,0
5.
ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
9,0

ΤΜΗΜΑ ΣΤ - ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
15,0
2.
ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
13,0
3.
ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ
11,0
-
ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
11,0
-
ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
11,0
6.
ΛΙΟΥΡΗ Μ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
9,0
-
ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
9,0
-
ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
9,0
9.
ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ
7,0
10.
ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
5,0

         
            Παράλληλα ξεκίνησαν τα τελικά τουρνουά γρήγορου σκακιού, του Α΄ τμήματος της Ακαδημίας για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα μετά από 6 γύρους:
ΤΜΗΜΑ A
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΛΥΓΚΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8,5
2.
ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6,5
3.
ΔΟΡΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6,0
4.
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
5,5
5.
ΣΙΟΛΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
5,0
6.
ΤΣΟΠΑΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
4,5
7.
ΤΣΙΑΧΤΣΙΡΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ
2,5
-
ΠΟΚΙΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2,5
9.
ΒΛΑΧΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
2,0
-
ΙΤΣΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2,0
11.
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
1,0
-
ΓΚΕΤΣΕΒΙΤΣ ΜΙΧΑΗΛ
0,5

 
ΛΥΓΚΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Στην Σκακιστική Ακαδημία Πτολ/δας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Για πληροφορίες επικοινωνήστε στο τηλέφωνο των συλλόγων 2463021070 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.

Δευτέρα, 14 Μαΐου 2018

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ


Με τη συμμετοχή 40 αθλητών-τριων διεξήχθησαν το Σάββατο 12 Μαΐου 2018, τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα), των τμημάτων της Σκακιστικής Ακαδημίας Πτολεμαΐδας, για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.
                                                Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΤΜΗΜΑ A
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6,0
-
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6,0
3.
ΙΤΣΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5,0
4.
ΠΟΚΙΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
4,0
-
ΣΙΟΛΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
4,0
-
ΔΟΡΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4,0
-
ΤΣΙΑΧΤΣΙΡΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ
4,0
-
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
4,0
-
ΛΥΓΚΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4,0
10.
ΤΣΟΠΑΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
2,0
-
ΒΛΑΧΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
2,0
-
ΓΚΕΤΣΕΒΙΤΣ ΜΙΧΑΗΛ
2,0

ΤΜΗΜΑ B
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4,0
-
ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
4,0
-
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
4,0
4.
ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
3,0
5.
ΛΙΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
2,0

ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6,0
-
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ
6,0
3.
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4,0
-
ΤΑΪΡΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
4,0
5.
ΚΟΝΤΕΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ
3,0
6.
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
2,0

ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
6,0
2.
ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
4,0
3.
ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
2,0
-
ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
2,0


ΤΜΗΜΑ Ε
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
6,0
2.
ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4,0
-
ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
4,0
-
ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ
4,0

ΤΜΗΜΑ ΣΤ - ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
15,0
2.
ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ
11,0
-
ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
11,0
-
ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
11,0
-
ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ
11,0
6.
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
9,0
-
ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
9,0
-
ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
9,0
-
ΛΙΟΥΡΗ Μ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
9,0

 ΤΜΗΜΑ ΣΤ

Στην σκακιστική Ακαδημία Πτολ/δας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Για πληροφορίες επικοινωνήστε στο τηλέφωνο των συλλόγων 2463021070 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.